Sposób na unikalne osłony okienne

Pięknie udekorowane okno jest wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Przeglądając magazyny lub strony internetowe poświęcone aranżacji wnętrz, niejednokrotnie podziwiamy wspaniale ozdobione okna i marzymy o podobnych stylizacjach w swoich domach. Wyjątkowe osłony okienne to jednak dość często spory wydatek, na który nie zawsze można sobie pozwolić. Są jednak sprawdzone sposoby, by stać się właścicielem unikalnych osłon stosunkowo niewielkim kosztem.

Ręcznie szyte osłony
Wiele osób ma smykałkę do szycia, dlatego też zasłony czy rolety jest w stanie uszyć sobie we własnym zakresie. Skąd brać ciekawe tkaniny? Warto polować na różne okazje w sklepach sprzedających tego typu produkty. Nierzadko też w ich ofercie można znaleźć naprawdę niedrogie materiały, które zachwycają kolorystyką, wzorami czy fakturą – nie trzeba wydawać na nie fortuny. Nie zaszkodzi też pobuszować po second handach – w tego typu sklepach także można „upolować” świetne tkaniny za przysłowiowe grosze.
Jeżeli zaś ktoś dysponuje stosownymi umiejętnościami, piękne zasłony czy zazdrostki może zrobić na szydełku. Wspaniale i niezwykle oryginalnie prezentują się też modele filcowane.

Tutaj znajdziesz także fajne porady i dowiesz się czym zasłonić okno dachowe albo jakiekolwiek inne okna w swoim domu lub biurze.

Ciekawe ozdoby

Mając do wykorzystania prostą, białą tkaninę bawełnianą, również można z niej wyczarować wspaniałe osłony na okno. Tutaj z nieocenioną pomocą przyjdą specjalne farby do tkanin. Można się w nie zaopatrzyć w specjalistycznych sklepach dla plastyków – zamówienie ich przez Internet nie jest żadnym problemem, a niewielki zestaw nie kosztuje dużo. Poza tym takie farby można przecież wykorzystać i do innych prac, np. do ozdobienia poszewek na poduszki. Przy pracy z farbami na pewno przydadzą się szablony oraz stemple, a także cienkie pędzelki oraz pędzelki do tapowania (gąbkowe). Tkaninę z utrwalonym na niej malunkiem (zwykle robi się to za pomocą żelazka) najlepiej prać ręcznie, chociaż możliwe jest też pranie w automacie (pralkę trzeba nastawić na delikatny program i niską temperaturę, nie wyższą niż 40 stopni). Do ozdoby można dodatkowo wykorzystać różne akcesoria pasmanteryjne.

Leave a Reply