Radio internetowe

Kto z nas nie pamięta czasów, gdy telewizja kablowa nie była jeszcze tak powszechna jak obecnie, a o internecie słyszeliśmy jedynie w telewizji? Chyba tylko najmłodsi. I oni nie wiedza tego, że kiedyś nie mieliśmy możliwości śledzenia muzycznych nowości czy słuchania muzyki w dowolnej chwili, jeśli nie mieliśmy jej nagranej na kasecie. Tak, nie było wtedy stacji telewizyjnych nadających tylko teledyski, a każdy program poświęcony muzyce od razu stawał się hitem i w godzinach jego nadawani pustoszały ulice, bo młodzież zasiadała przez telewizorami, aby obejrzeć jesienne, zimowe, wiosenne czy letnie MTV, a gdy tego zabrakło „Listę 30 ton”. Biedna była, bo biedna, ale dawała możliwość dotknięcia zagranicznej muzyki.

Oczywiście istniało radio, ale teledysków nie nadawało. Poza tym nie grało na zawołanie ulubionych piosenek i czasem trzeba było czekać godzinami na utwór, na którym nam zależało. I wtedy od naszego refleksu zależało czy będziemy mieć utwór dla siebie na zawołanie, czy nie. No co? Chyba każdemu zdarzyło się nagrywanie na kasetę za pomocą przycisku „rec” radiowych hitów, czasem bez początkowych sekund lub z urwanym końcem, gdy spiker przerywał piosenkę;). Na szczęście te czasy minęły, mam nadzieję, bezpowrotnie, za prawa wynalazku, jakim jest internet. To przecież dzięki niemu mamy radio internetowe (http://radioklub.pl/).

I chociaż nie da się skopiować już tak łatwo muzyki, to przecież każdy, kto ma radio internetowe, musi mieć internet, a co za tym idzie- nieograniczony dostęp do muzyki z całego świata (choć niekoniecznie jest to zawsze dostęp legalny).

Leave a Reply