Egipt – kobieta nie choruje tak często na “zemstę”

Każdy kto w tym, czy innym roku odwiedzał Egipt na pewno wie czym jest zemsta faraona. Egipt to z pewnością szczególnie interesujący turystycznie rejon, który warto zobaczyć – orientalna kuchnia, starożytne piramidy, cudne widoki, cudowne plaże oraz jedna z bogatszych rafa morska, to tylko nieliczne z zalet zachęcających do Egiptu ogrom turystów. Ale należy wiedzieć, że wyjazd do Egiptu wiąże się też mniej z mniej przyjemnymi niespodziankami. Jedną z nich jest choroba żartem nazywana zemstą faraona. Choroba ta skutecznie potrafi zepsuć każdemu Europejczykowi urlop w Egipcie. Źródło: http://www.poradniki.zgora.pl/wakacje-w-egipcie-przydatne-porady-i-informacje/ Stała się ona zmorą wielu osób zwiedzających ów kraj.

Z bliżej nie określonych przyczyn choroba ta szybciej atakuje chłopców, co w żadnych warunkach nie znaczy, że któraś kobieta mogłaby pomyśleć, że jest mniej narażona. Chociaż kobieta jest odrobinę mniej narażona na atak zemsty niż mężczyzna, jednak mimo to zwykle kobieta także powinna tak samo unikać pewnych czynności, ponieważ różnica w liczbie zachorowań kobiet i mężczyzn jest bardzo nikła.

Źródło: http://kobietyn.eu

Choroba ta objawia się bardzo silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W silnych przypadkach temp. może być szczególnie duża nawet do 41 st., co także może być szkodliwe dla zdrowia pacjenta. Zemsta faraona inicjowana jest przez wszechobecne w Egipcie drobnoustroje. Są one przede wszystkim w pożywieniu, aczkolwiek ogólnie występują wszędzie, a sam Egipt nie da się zakwalifikować do najczystszych państw tak więc o drobnoustroje nie trudno. Jak uniknąć rozwolnienia będąc w Egipcie? Jeżeli w czasie urlopu odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Poza tym nie wolno pić wody kranowej, nie powinno się jej nawet zachłysnąć przypadkowo podczas mycia. Pijemy jedynie wodę mineralną, nawet zęby myjmy wodą butelkową. Egipt to nie Unia Europejska, woda tam jest zatruta drobnoustrojami wszelkiej gamy, którym rozwojowi sprzyja również tamtejszy gorący klimat. Przebywając w Egipcie spożywamy wyłącznie gotowane potrawy, żadnych surowych warzyw, czy owoców. Picie alkoholi również może pomóc. Ale nawet przestrzeganie wymienionych wskazówek nie daje nam pewnej gwarancji, że nie dopadnie nas przypadłość Faraona. W sytuacji wystąpienia lekkich symptomów warto kupić w egipskiej aptece lek o nazwie Antinal, nasze środki nie dają nic. Jednakże kupując go nie dajmy zobaczyć, że boli nas żołądek etc. – pytani – powiedzmy, iż kupujemy dla kolegi, ponieważ kiedy sprzedawca zauważy, że jest nam niezbędny to zabulimy za niego pięć razy więcej niż zwykle. W sytuacji silnych zatruć warto iść do lekarza.

Leave a Reply