O pożyczkach pozabankowych

Pożyczki pozabankowe dostępne są dla praktycznie wszystkich osób, które mają ukończone 18 lat – trzeba to potwierdzić poprzez okazanie dowodu osobistego. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają swoich potencjalnych klientów w Biurze Informacji Kredytowej, nie wymagają od nich również dokumentów potwierdzających wysokość oraz źródło zarobków. Z tych właśnie względów tempo rozpatrywania wniosków oraz wypłacania pieniędzy jest takie szybkie.

Osobom pozostającym w sformalizowanych związkach do uzyskania pożyczki nie jest potrzebna zgoda współmałżonka (inaczej dla porównania jest w bankach, gdzie kredyt bez takiej zgody nie zostanie udzielony). Co więcej, pozabankowe firmy pożyczkowe są skłonne pożyczyć pieniądze (http://www.pozyczkaodserca.pl/?page_id=77) nawet kilku członkom tej samej rodziny w tym samym czasie. Większość firm pożyczkowych stwarza możliwość spłaty zobowiązania w systemie ratalnym tygodniowym bądź miesięcznym – co oznacza, że raty oddaje się co tydzień bądź co miesiąc, jak już komu wygodnie. Okres spłaty można raczej przedłużyć, aczkolwiek trzeba pamiętać, że za taką opcję należy dodatkowo zapłacić.

Generalnie rzecz biorąc, harmonogram spłaty pożyczki klient może dopasować indywidualnie do swoich potrzeb i możliwości (w którymkolwiek z banków nie jest to realne). Wybór konkretnej oferty pożyczkowej powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Firm proponujących opisywane tutaj produkty finansowe jest bowiem mnóstwo, a w każdej z nich obowiązują inne warunki, w oparciu o które podpisywane są umowy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy wiele kwestii wziąć pod uwagę.

Leave a Reply