Najlepszy tani leasing samochodu, gdzie najtańszy?

Żeby wybrać najlepszy tani leasing samochodowy, trzeba się sporo naszukać. Przede wszystkim każdy przypadek leasingu na samochód jest kwestią bardzo indywidualną.

W sieci jest cała masa rankingów firm leasingowych, które nie są szczególnie miarodajne, a to ze względu na powyższy fakt, jak i to, że są przygotowywane przez portale i porównywarki, które są opłacane przez firmy leasingowych. Może nie zawsze, ale często pozycja w rankingu może wynikać z wysokości prowizji, jaką otrzyma dana porównywarka za podpisaną umowę lub wypełniony wniosek, bądź formularz kontaktowy.

Nie da się wskazać najlepszej i najtańszej firmy leasingowej, jednak można wybrać najlepszy tani leasing dla swojego przypadku – modelu samochodu, okresu spłaty, kwoty wykupu, opłaty wstępnej (wkładu własnego) itp. Jak to zrobić? Już tłumaczymy.

Przede wszystkim należy zebrać jak najwięcej ofert do porównania. Robienie tego na własną rękę jest bardzo pracochłonne, ale można skorzystać z pomocy brokera leasingu. Dzisiaj jest ich już dość sporo. Wielu też działa przez internet, jak np. WeźLeasing.pl – broker porównuje aktualnie 8 firm leasingowych. Więcej na temat tego brokera możecie przeczytać w recenzji tej firmy. Ogólnie pomagają znaleźć najlepszy tani leasing https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html. Najtańszy leasing nie zawsze jest jednak najlepszy, bo trzeba wziąć również pod uwagę inne aspekty jak opłaty, jakość współpracy itp. Poza tym oferta wybrana przez brokera, wcale nie musi być najtańsza. Dlatego warto poszukać również na własną rękę.

strona Weź Leasing

wnętrze samochoduRobi się to dzisiaj bardzo prosto – wszystko przez Internet. Wchodzimy na stronę firmy leasingowej, zostawiamy dane, oni oddzwaniają. Podczas rozmowy przedstawiamy jaki samochód chcemy wziąć w leasing, jakie warunki nasz interesują oraz nasze oczekiwania. Firma przygotuje nam ofertę i przyśle na maila. Sama oferta nas do niczego nie zobowiązuje. Warto zebrać ich co najmniej kilka. Następnie przechodzimy do negocjacji. Wybieramy tę najtańszą i przesyłam do innej firmy, która nas najbardziej interesuje, chociażby ze względu na opinie w Internecie i czekamy na kontrofertę. Szerzej opisany problem można znaleźć w artykule opisującym jak negocjować z firmami i wybrać najlepszy tani leasing na samochód https://www.eit-centrum.waw.pl/najtanszy-leasing-gdzie/. Najlepszy leasing samochodowy najczęściej można znaleźć w takich firmach jak:

  • EFL – często polecany za wysoką jakość współpracy i względnie dobre warunki
  • PKO Leasing – często można uzyskań u nich najtańsze oferty, z opiniami różnie bywa – są dobre jak i złe
  • Idea Getin Leasing (firma powstała po połączeniu Idei i Getin Leasing) – mają tanie oferty, ale opinie nie są najlepsze, przynajmniej te z przeszłości jak obie firmy działały osobno

Nie jest to jednak regułą, bo jak zaznaczyliśmy na samym początku, każdy przypadek jest indywidualny i może się okazać, że akurat Ty najlepszą ofertę uzyskasz w innym banku, czy firmie leasingowej. W zasadzie to firmy leasingowe nawet jak działają pod logo banków, to zwykle są to oddzielne spółki.

samochód marki Mercedes

Trzeba szukać, sprawdzać i porównywać. Czytać umowy i wertować tabele opłat i prowizji. Nie jest to ani miłe, ani przyjemne, ale warto poświęcić trochę czasu, bo zwykle leasing samochodu wiąże się ze sporym wydatkiem i systematycznym kosztem dla firmy w postaci czynszu leasingowego, popularnie zwanego ratą.

Kolejny aspekt to ubezpieczenie – w pierwszym roku warto wziąć ubezpieczenie w pakiecie z leasingiem od firmy ubezpieczeniowej, z którą mają umowę. W drugim lub trzecim roku ubezpieczenie prawdopodobnie drastycznie wzrośnie i warto je zmienić na inne, co niestety wiąże się z dość wysoką opłatą za zmianę ubezpieczyciela, ale i tak zwykle się opłaca. Można też negocjować ubezpieczenie tak jak w pierwszym roku robiliśmy z ofertą leasingu, czyli przedstawiając kontrofertę. Zwykle zejdą z ceny do podobnego poziomu i otrzymamy ubezpieczenie na podobnych warunkach jak te, które sami znaleźliśmy, nie ponosząc tym samym opłaty za zmianę ubezpieczyciela.

Podsumowując możemy stwierdzić, że nie warto zgadzać się na pierwsze lepsze oferty, tylko za każdym razem negocjować. Może to irytujące, ale jeżeli tego nie zrobimy, to zapłacimy więcej. Jeśli mamy czas i chęci to warto wszystko negocjować, co pozwoli nam nieco zaoszczędzić na kosztach zarówno leasingu samochodu jak i ubezpieczenia.

Leave a Reply