Który fundusz inwestycyjny wybrać?

Chyba nikt nie ma jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, że praktycznie wszystko we współczesnym świecie obraca się wokół pieniądza. Cóż, wielu na własnej skórze przekonało się o fakcie, że walka z systemem nie ma większego sensu. Kiedy już skończymy naukę, znajdziemy jakąś pracę i dorobimy się pewnych oszczędności pomyśleć powinniśmy o właściwym ich ulokowaniu.

To oczywiste, że skorzystać możemy z różnego rodzaju lokat bankowych, jednak nie wydaje mi się to być odpowiednim pomysłem. Różnego rodzaju inwestycje w złoto lub lokaty strukturyzowane albo w  fundusze inwestycyjne, przynajmniej według mnie, są również takim sobie rozwiązaniem, a to choćby ze względu na fakt, że ktoś inny rozporządza naszą gotówką. Personalnie sam lubię podejmować różnego rodzaju decyzje i kiedy już przykładowo się coś nie powiedzie wiem, że to ja jestem winowajcą i do nikogo innego pretensji przecież mieć nie mogę.

W przypadku powierzenia tej gotówki jakiemuś obcemu człowiekowi mogłoby być różnie. Zresztą, wiadomo, że o własną kasę dba się najbardziej. Często bowiem bywa tak, że – przykładowo – maklerzy giełdowi również grają na giełdzie. Zadać sobie powinniśmy więc pytanie – czyją gotówkę będą najpierw ratować? Swoją, czy naszą? Odpowiedź chyba jest oczywista.

Leave a Reply