Kredyt samochodowy bez bik

Kredyt samochodowy przeznaczony jest na finansowanie zakupu pojazdów nowych jak i używanych, standardowo do 3,5 tony. W większości banków skredytujemy również motocykle, motorowery, skutery, ciągniki siodłowe, przyczepy i autobusy.

Porównując oferty kredytów samochodowych należy wziąć pod uwagę wiele parametrów i istotnych danych związanych z kosztem kredytu. Priorytetową informacją jest prowizja od udzielonego kredytu, ubezpieczenie oraz rodzaj zabezpieczenia kredytu. Ofertę kredytu samochodowego możemy poznać w kilkunastu już bankach oraz tak zwanych bankach samochodowych, czyli związanych z produkcją bądź importem pojazdów. Minusem w przypadku banków samochodowych jest przede wszystkim brak kredytowania wszystkich marek samochodów.

Koszt kredytów samochodowych jest znacznie niższy od standardowych kredytów gotówkowych i waha się od około 8,40% do 10% w skali roku. Z wyższym oprocentowaniem musimy liczyć się w przypadku chęci skredytowania samochodu używanego lub jeśli to ma być kredyt samochodowy bez sprawdzania w bazach bik (http://kredytybezbik.blogan.pl/2012/potrzebuje-pozyczki/). W tej sytuacji oprocentowanie waha się od 10% do 15% oraz obligatoryjny jest  wymóg wykazania 20-procentowego wkładu własnego.

Zabezpieczenie kredytu

Istotnym elementem jest wiek samochodu. Większość banków wraz ze wzrostem wieku pojazdu zwiększa oprocentowanie kredytu oraz ogranicza okres kredytowania. O atrakcyjności kredytów samochodowych decydują nie tylko jego koszty związane z oprocentowaniem rzeczywistym, prowizją czy ceną pakietu ubezpieczeniowego. Przede wszystkim zabezpieczenie kredytu. To właśnie dzięki temu zabezpieczeniu otrzymujemy kredyt z niższym oprocentowaniem od standardowego kredytu gotówkowego.

Spodziewać się możemy propozycji różnorakiego zabezpieczenia (w zależności od oferty banku) – zastawu rejestrowego, depozytu karty pojazdu, przewłaszczenia częściowego bądź całkowitego lub zawieszającego.

Leave a Reply