Sprzedaż drewna kominkowego – pomysł na własną firmę

Działalność gospodarcza przysparza niekiedy wielu problemów i stresów właścicielom firm. Na początku bowiem trzeba przebić się przez stosy formalności, żeby ją w ogóle założyć.

drewno kominkoweNastępnie czekają ich długie godziny spędzone w kolejkach do urzędów oraz banków, załatwianie formalności i co najgorsze także opłaty. Następnie długie miesiące poświęcone na rozkręcanie firmy, zero czasu dla najbliższych, a o wyjściach wieczorami też można zapomnieć. Nie dlatego, ze siedzi się w pracy, ale jest się tak zmęczonym, że po prostu najlepiej zaszyłoby się w domu i całymi dniami leżało w łóżku, a tymczasem nie można tego zrobić, bowiem czeka firma. Ona to potrzebuje teraz reklamy, a także dobrych opinii klientów, o które trzeba bardzo dbać. Bo trzeba przyznać rację tym, którzy uważają, że to dobre zdanie innych jest najlepsza reklamą. Ile razy było tak, że coś spodobało nam się u innych, albo czegoś szukaliśmy i to nasi znajomi podpowiedzieli nam o danej osobie, firmie?

Dlatego też zamiast inwestować w drogą reklamę taką jak ulotki i billboardy, najlepiej zaufać tej starej prawdzie i postarać się zrobić jak najlepsze wrażenie na klientach, którzy być może następnym razem przyprowadzą ze sobą znajomych. Każdy kto myśli o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej powinien mieć stalowe nerwy, bowiem zarówno użeranie się z urzędnikami, jak i niezadowolonymi z naszych usług klientami potrafi być niestety bardzo męczące. Do tego nie można wyrazić swojego niezadowolenia, bowiem to przecież klient ma zawsze rację. I tak jednak najważniejsze w tym wszystkim są dobre pomysły na własną firmę.

JAK FINANSOWAĆ BIZNES ?

Banki w swoje ofercie posiadają produkty adresowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i do osób prowadzących działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy bardzo chętnie z tych możliwości korzystają. Ogromną wśród nich popularnością cieszą się kredyty inwestycyjne – w naszym kraju sięga po nie zdecydowana większość firm.

Uzyskane z tego tytułu pieniądze pozwalają na zrealizowanie wielu przedsięwzięć, dzięki którym firma rozwija się i umacnia swą rynkową pozycję. Wymienić można trzy rodzaje kredytów inwestycyjnych. Po pierwsze – są to te kredyty zabezpieczone zastawem wekslowym  przyznawane na sfinansowanie zakupu wyposażenia. Po drugie – mające charakter restrukturyzacyjny. Po trzecie – kredyty adresowane do przedsiębiorców zamierzających wybudować obiekty przemysłowe. Uzyskanie kredytu inwestycyjnego to dość skomplikowana sprawa. Przedsiębiorca spełniać musi szereg wymagań – odpowiedni staż (co najmniej dwa lata funkcjonowania firmy), posiadanie zabezpieczeń, zdolność kredytowa na wysokim poziomie etc. Na kredyt inwestycyjny nie mają zatem szans firmy dopiero co wchodzące na rynek albo działające na nim krótko. Do wniosku dołączyć trzeba bardzo obszerną dokumentację.

Wymagany jest między innymi biznesplan, na podstawie którego bank ocenia efektywność planowanego przedsięwzięcia. Okres kredytowania wynosi w tym przypadku od roku do 15 lat. Przedsiębiorca może wybrać ratalną formę spłaty lub oddać dług w całości. Musi ponadto liczyć się z tym, że bank będzie wymagał udokumentowania wydatków (kredyt na inwestycje to kredyt celowy).

Tekst przygotowano na podstawie wykonanego biznes planu firmy, która sprzedaje drewno kominkowe w Szczecinie.

Leave a Reply